Wkładka MIA do zamka drzwi antywłamaniowych

Wymienna wkładka MIA do zamka drzwi antywłamaniowych to opatentowana innowacja stworzona i stosowana w naszych drzwiach. Czasem przydarza się nam lub naszym bliskim, szczególnie dzieciom zgubić klucze. Jest to przykra i na pewno stresująca sytuacja. Martwimy się o to, że nasz dobytek może być zagrożony.

W przypadku naszego rozwiązania kłopot i związane z nim emocje są zdecydowanie mniejsze, bo  nie trzeba wymieniać zamka, ani wzywać serwisu. Wystarczy nabyć fabrycznie zapieczętowany zestaw nowych kluczy z nową wkładka MIA. Wymiany dokonamy sami w przeciągu 5 minut używając jedynie śrubokrętu krzyżakowego. To tylko tyle i aż tyle, aby znów czuć się bezpiecznie i komfortowo w swoim mieszkaniu czy domu.

Jak wymienić wkładkę MIA?

Procedura wymiany jest bardzo prosta i sprowadza się do kilku czynności, które są zobrazowane poniżej.

KROK 1 

Zdejmij zaślepkę poniżej klamki

KROK 2

Umieść klucz w otworze przekręcając dwa obroty w prawo. Będziesz wtedy widział całą wkładkę w otworze.

KROK 3 

Zaczep plastikowy chwytak w sposób pokazany na zdjęciu na wkładce która znajduje się w drzwiach.  Odkręć śrubokrętem płaskim śrubki po obu stornach i wyciągnij wkładkę.

KROK 4

Umieść nowa wkładkę w chwytaku w analogiczny sposób jak tą, która była wyjmowana. Wprowadź ja w miejsce poprzedniej i przykręć śrubki. Włóż nowy klucz i przekręć dwa obroty w lewo.

KROK 5

Załóż zaślepkę na miejsce.

Czy trzeba wymieniać wkładkę MIA gdy nie zgubiliśmy kluczy?

Wkładka MIA  z biegiem czasu podlega procesowi zużywania. Jest to naturalne zjawisko występujące w każdym urządzeniu mechanicznym. Przy interakcji elementów metalowych, w tym przypadku płaszczyzny klucza płaskiego z wkładką bloczka MIA, dochodzi do ścierania płaszczyzn. Z biegiem czasu może powodować to efekt, który widoczny jest przy porównaniu długości pióra klucza który używany jest często z tym którego nie używaliśmy lub używaliśmy rzadko.

Ze względu na proces opisany powyżej oraz utrzymania bezpieczeństwa lokalu,  czemu sprzyja wymiana kluczy, zalecamy wymianę wkładki co 5 lat.