Wojna totalna w Battlefield 2042

Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnej odsłony kultowej serii Battlefield. EA zapowiada powrót wojny totalnej i bitwy w niespotykanej dotąd skali. W rozgrywce ma brać udział 128 graczy dla wersji na Xbox Series X|S, PC i PlayStation®5 oraz 64 graczy dla konsol XBox One i Playstation 4. Premiera jest zapowiadana na 22 Października tego roku.

Mimo tego, że do premiery zostało jeszcze sporo czasu, mamy już kilka informacji jak będzie wyglądała nowa gra z serii Battlefield. Czytając dzisiejszy artykuł, poznasz zarys fabuły tej gry oraz dowiesz się, czym będzie Battlefield Portal. Opiszemy również tryby gry i nowe mapy.

Fabuła

Twórcy gry piszą scenariusz, w którym zmiany klimatyczne i ich konsekwencje doprowadzają do kompletnego odwrócenia się porządku świata. Poziom mórz gwałtownie wzrośnie, gospodarki zaczną upadać, w 2034 świat cierpi z braku żywności i paliwa, a w 2035 roku upadną Niemcy i Unia Europejska. Według twórców w roku, w którym rozgrywa się akcja gry, świat stanie na krawędzi zagłady.

Globalne kryzysy doprowadzą do tego, że całe mnóstwo ludzi straci miejsce do życia i stanie się bezpaństwowcami. Ta grupa ludzi sama nazwie się bezpatami i postawiona pod ścianą podejmie walkę o swoje przetrwanie. Gra obiecuję być bardzo interesującą, ale jej premiera jest zaplanowana pod koniec Października. Jeśli już nie możesz się doczekać premiery Battlefield 2042, możesz w GG.BET doznać podobnych emocji. Tu będziesz mieć możliwość znaleźć tysięcy gier o różnej tematyce, a tryb demo pomoże wybrać grę, która ci się spodoba. Jeszcze bardzo interesującym rozwiązaniem na początek gry jest bonus GGbet, który możesz zgarnąć w dowolnym momencie.

Battlefield Portal

Battlefield Portal ma być niejako siecią społecznościową wewnątrz gry. Gracze dostaną możliwość dołączania do polecanych gier lub tych stworzonych przez społeczność... Tak, społeczność dostanie możliwość tworzenia własnych gier. Gracze będą mogli nie tylko modyfikować ustawienia i reguły gry, ale również tworzyć zasady gry sieciowej i jej logikę.

Co więcej, w pakiecie z Battlefield 2042 znajdą się również odświeżone wersje klasycznych tytułów jak Battlefield 1942, Battlefield: Bad Company 2 oraz Battlefield 3. Mapy i gadżety z tych gier, podniesione do standardu Battlefield 2042, staną się pożywką dla kreatywności graczy. Trudno powiedzieć, na jakie szalone pomysły wpadnie społeczność. Jedno wiemy na pewno, będzie się działo.

Tryby Gry

 • Podbój. Jest to tryb, który przyniósł największą popularność tej serii, teraz powraca w wielkim stylu. W najnowszej odsłonie Battlefield aż 128 graczy walczy ze sobą na ziemi, wodzie i w powietrzu.  W trybie podboju walka toczy się na ogromnych polach bitewnych z wieloma flagami i sektorami i najlepiej oddaje realia prawdziwej wojny.
 • Przełamanie. W tym trybie jedna strona ma za zadanie, podbić tereny drużyny przeciwnej. Jako że gra toczy się na ogromnym obszarze, a w grze bierze udział aż 128 graczy, obszar walk został podzielony na sektory. Daje to walczącym możliwość obierania różnych strategii i możliwość skorzystania z szerszego wachlarza działań taktycznych.
 • Portal Battlefield. Tak jak pisaliśmy wcześniej, w tym trybie to sami gracze będą decydowali, jak będzie wyglądała rozgrywka. Dlatego, aby dokładnie odpowiedzieć na pytanie, jak będzie wyglądała walka w tym trybie, musimy poczekać, cóż takiego gracze wymyślą.
 • Strefa zagrożenia. O tym trybie na ten monet wiemy najmniej, twórcy podają tylko taką informację: “Strefa zagrożenia to ekscytujący tryb, który łączy wciągającą rozgrywkę z najlepszymi elementami otwartych map z serii Battlefield.” Na więcej informacji przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Mapy

Wraz z nową odsłoną Battlefielda pojawi się 7 nowych map:

 • Kosmodrom. Kourou, Gujana Francuska. Rozgrywka na tej mapie będzie toczyć się tuż przed startem rakiety i powinna być dynamiczna, a dodatkowym utrudnieniem będą burze.
 • Klepsydra. Doha, Katar. Mapa ta będzie osadzona na pustyni, a wokół graczy będą szalały ogromne burze piaskowe.
 • Kalejdoskop. Songdo, Korea Południowa. Ta mapa to będzie prawdziwa miejska dżungla. Pojawi się nawet lina z hakiem do przemieszczania się pomiędzy budynkami niczym Spiderman. 
 • Manifest. Wyspa Brani, Singapur. To ważny dla Ameryki punkt handlowy, w którym gracze będą musieli pokonywać labirynty kontenerów, uważając na tropikalne tornada.
 • Wrakowisko. Alang, Indie. Na tej mapie walki będą toczyć się w miejscu, gdzie rozbierane są wraki ogromnych statków.
 • Rozłam. Ziemia Królowej Maud, Antarktyda. Battlefield 2042 przeniesie graczy nawet na ten mroźny kontynent, który zmienił się w strategiczne miejsce wydobycia ropy naftowej.  
 • Odnowa. Pustynia Wschodnia, Egipt. Tym razem graczom przyjdzie walczyć, w rejonie muru, który ma zabezpieczać bogate pola uprawne.

Oprócz nowych map, w grze będą również dostępne klasyczne mapy w odnowionej wersji. Walczyć będziemy mogli na takich mapach jak: Ofensywa w Ardenach, El Alamein, Port Rica, Valparaiso, Kaspijska Granica i Kanały Nouszahr.

Wnioski

Nowa odsłona serii Battlefield zapowiada się na prawdziwą rewolucję. Czekają na nas nowe postacie, bronie, gadżety i mapy. Będziemy mogli również zagrać w odnowione wersje klasycznych hitów. Dzięki nowemu trybowi rozgrywki, czyli Battlefield Portal, wszystko to będzie mogło się ze sobą mieszać, a gracze będą mogli uwolnić swoją kreatywność. Wszystko wskazuje na to, że w Październiku czekają na nas duże emocje.

Pin It on Pinterest

516a8268a627a850dbf6ff2d4c527c5a